Náš příběh začal v okamžiku, kdy se Pavel Šmíd poprvé postavil do vinice s odhodláním vyrobit víno takové, jaké si pamatuje z dětství – poctivé, přírodní a s charakterem místa, odkud pochází. To bylo před více než čtyřiceti lety. Od té doby se vinařství proměnilo z malé rodinné vášně v pečlivě budovaný odkaz, který dnes Pavel předává svému synovi Leošovi. Spojuje je stejné přesvědčení: že dobré víno nevzniká spěchem, ale respektem.